ABAB accountants, belastingadviseurs, juristen

Forse resultaatverbetering (04-08-08)


ABAB Groep behaalde over 2007 een winst uit gewone bedrijfsuitoefening voor belastingen en winstuitkering van € 7,1 miljoen. Dit is een forse verbetering ten opzichte van 2006, toen het resultaat van deze accountants- en adviesorganisatie € 5,2 miljoen bedroeg.

In 2007 was het buitengewoon resultaat € 0,5 miljoen, terwijl in 2006 een buitengewoon resultaat werd gerealiseerd van € 2,6 miljoen (cijfers exclusief winstdeling). De omzet bleef ongeveer gelijk ten op-zichte van 2006. Het grote aantal vacatures (45 per ultimo 2007) speelde hierbij een rol.

Groei
ABAB heeft ruim 700 medewerkers en 14.000 klanten. Het mkb-klantenbestand breidt zich jaarlijks uit. Met de overname van het FOCWA Adviescentrum in september 2007 werd ABAB de adviseur in de schadeherstelbranche in Nederland. In 2008 opende ABAB een nieuwe vestiging in Venlo. Doelstelling is, om dit kantoor de komende jaren verder uit te bouwen. ABAB werkt nu vanuit 19 vestigingen.

Opmerkelijk
Zoals in de hele branche, is werving en behoud van gekwalificeerd personeel cruciaal. Op dit vlak heeft ABAB in 2007 opmerkelijke stappen gezet. De organisatie verbeterde de regelingen rond deeltijdwerk, overwerk/meerwerk en winstdeling. Voorts kwam de nieuwe participatieregeling tot stand. Het bedrijf voerde in 2007 bovendien leeftijdsbewust personeelsbeleid in. De faciliteiten van dit beleid helpen medewerkers zich bewuster te worden van de eigen verantwoordelijkheid voor de (latere) loopbaanfases.

Innovatie
Ook in het aanbod meldt ABAB innovaties. Vanaf 2008 wordt het portaal ‘Mijn ABAB’ aan alle klanten aangeboden. Via dit portaal (zie demonstratievideo) kunnen klanten permanent inzage in hun financiële administratie krijgen. Daarnaast is managementinformatie beschikbaar, zoals branchegerichte kengetallen. De toegang tot Mijn ABAB is voor klanten kosteloos. Voor aanvullende opties, zoals ABAB Internetboekhouden, Bankmutaties en WGF Online (loonadministratie) sluiten klanten overeenkomsten af met ABAB.

Om Mijn ABAB te kunnen introduceren, heeft ABAB de ict-functie op strategisch niveau in de organisatie ingepast. Klantendossiers zijn gedigitaliseerd; er wordt veel minder met papier gewerkt.

Relatiemanagement
ABAB-klanten met een complexe adviesbehoefte kunnen rekenen op de inzet van hun relatiemanager. De organisatie telt ongeveer 65 relatiemanagers. Zij bouwen bestaande relaties uit en werken doelgericht aan uitbreiding van de portefeuille. De relatiemanager verdiept zich in het bedrijf en de branche. Hij vertaalt de vraag van zijn klant in passende multidisciplinaire adviesproducten en diensten.

Noot voor de redactie
Nadere informatie kunt u verkrijgen via:

mr. H.G. Haarhuis, voorzitter Hoofddirectie, telefoon (0499) 33 98 24

of:

Ivonne Smit, communicatiemedewerker, telefoon (0499) 33 98 33.


Op 1 augustus 2008 verscheen de brochure ‘Welkom bij ABAB Groep’ met onder meer de jaarcijfers 2007.
Wij sturen u desgewenst graag een exemplaar toe. Uw contactpersoon is Ivonne Smit.