Nieuws
Afschrijving legbatterijen
Iedere ondernemer heeft in zijn onderneming bedrijfsmiddelen waarmee hij zijn onderneming exploiteert. Omdat u deze bedrijfsmiddelen meerdere jaren in de onderneming gebruikt, moet u de kosten over meerdere jaren verdelen.
Om tot een juiste toerekening van de kosten te komen, is in de wet een regeling opgenomen voor de wijze waarop u de bedrijfsmiddelen kunt afschrijven. De hoofdregel is dat u de afschrijving van de bedrijfsmiddelen verdeelt over de jaren dat het bedrijfsmiddel in economische zin in het bedrijf wordt gebruikt, de zgn. economische levensduur.
Verder geldt dat u op alle bedrijfsmiddelen op jaarbasis maximaal 20% van de aanschafwaarde mag afschrijven en dat de afschrijving doorloopt tot de restwaarde. De restwaarde van een bedrijfsmiddel is de geschatte waarde van het bedrijfsmiddel na afloop van de economische levensduur.
Wanneer bij de aanschaf van een bedrijfsmiddel is gekozen voor een bepaald systeem van afschrijven dan is het niet toegestaan om hier in een later jaar van af te wijken.
Bij een wijziging in de omstandigheden, zoals een wettelijke regeling waarbij de economische levensduur wordt ingekort, doordat een bepaald bedrijfsmiddel niet langer mag worden gebruikt, kan het afschrijvingspercentage worden gewijzigd.
Een voorbeeld van een dergelijke regeling is het verbod op legbatterijen dat op 1 januari 2012 ingaat. U mag gedurende de resterende levensduur sneller afschrijven, zodat de legbatterij op 31 december 2011 geheel is afgeschreven. De ondernemer die de afschrijving niet aanpast kan de boekwaarde van de legbatterij in 2011 in één keer ten laste van het bedrijfsresultaat brengen.
Overleg met uw belastingadviseur wat voor u het voordeligste is!












